Aktuality/Akce! 

V TOMTO MĚSÍCI nabízíme akční ceny při prodeji vybraných sortimentů palubkového obložení, plotových desek a jehličnatého řeziva ... 

 
 

 

Pila Tetčice, a.s. 
Nádražní 60, 664 17 Tetčice
IČO:   253 51 591
DIČ: CZ25351591
Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeným
Krajským soudem v Brně, v oddílu B, číslo vložky 4383.

 

Společnost Pila Tetčice, a.s. zahájila činnost v oboru pilařské výroby 1. prosince 2004. Pilařský provoz v Tetčicích byl původně součástí společnosti Jihomoravské dřevařské závody, a.s. se sídlem v Brně.

Pila, která se nachází ve středu obce Tetčice cca 20 km západně od Brna (asi 4 km od dálnice D1), byla postavena v roce 1886. V letech 1986 až 1987 prošla celkovou přestavbou – byla realizována stavba nové haly pilnice a adjustace včetně nového strojního vybavení. Základ výrobní pilařské technologie tvoří rámová pila RZ 710 a jednohřídelová rozmítací pila JRPV 200, kterou jsme uvedli do trvalého provozu  září 2012. Touto investicí jsme v pilařské výrobní lince nahradili pilu rámovou. Na základě této technologické změny můžeme našim zákazníkům nabídnout jehličnaté řezivo ve výrazně lepší kvalitě povrchového zpracování ve všech sortimentech.

Pila zpracovává cca 40 000 plm jehličnaté kulatiny ročně, z toho cca 80 % v dřevině SM a 20 % v dřevině BO, případně MD. Veškerá jehličnatá kulatina je nakupována v České republice. Vyráběné jehličnaté řezivo - fošny, desky, prkna, hranoly, trámy - je určeno pro stavební účely, k výrobě dřevostaveb, pro zpracování při výrobě obalů, jako polotovar pro výrobu velkoplošných materiálů a nábytkářských výrobků, pro drobné stavebníky a kutily apod., velmi dobře je zaveden také místní prodej drobným spotřebitelům.

Naše výrobky dodáváme zpracovatelům zejména v regionu Brno, Brno - venkov. Obchodní partnery máme i v rámci celého jihomoravského regionu, případně ostatních místech republiky. Část naší produkce je určena i pro vývoz na trhy v rámci EU - zejména do Rakouska a Slovenska, ale i Německa, Itálie, Anglie, Řecka. Obchodní podíl vývozu se pohybuje na úrovni jedné čtvrtiny až jedné třetiny tržeb.

Vyráběné jehličnaté řezivo v objemu 15 až 20 % zpracováváme ve vlastní navazující výrobě. Vyrábíme řadu hoblovaných produktů určených jak pro velkoobchodníky, tak i pro individuální dodávky menším prodejcům a spotřebitelům. Jedná se o palubky obkladové, palubky podlahové, hoblované přířezy - plotovky, latě, zahradní nábytek aj. Kvalitu povrchové úpravy zajišťuje kvalifikovaná obsluha a výstupní kontrola, výroba se realizuje na nové čtyřstranné fréze od firmy WEINIG.

Součástí výrobních kapacit jsou i sušící komory s kapacitou 150 m3 řeziva, jedná se o tři komory od firmy MÜHLBÖCK.

V sousedství pily je k dispozici také vlečka ČD.

Společnost Pila Tetčice, a.s. je držitelem těchto certifikátů:

Certificate PEFC

Certificate PEFC

Oprávnění k označování dřeva

Oprávnění k označování dřeva

Osvědčení o funkční způsobilosti zařízení na ošetření obalového dřevěného materiálu

Osvědčení o funkční způsobilosti
zařízení na ošetření obalového
dřevěného materiálu

Certificate of functional capability of equipment for wood packaging material treatment

Certificate of functional capability
of equipment for wood
packaging material treatment

 


„Vedení firmy se zavazuje uplatňovat a udržovat požadavky spotřebitelského řetězce lesních produktů v rámci pravidel PEFC v souladu s Technickým dokumentem CFCS 2002:2020“

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.
Ok